Švietimo inovacijų parodoje „Mokykla 2019“

Lapkričio pabaigoje Vilniuje, LITEXPO rūmuose vyko 9-oji švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2019“. Tai svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys.
Parodoje vyko renginiai mokytojams, mokyklų vadovams, mokiniams ir jų tėveliams. Buvo gyvai ir interaktyviai pristatomos ugdymo(si) metodikos, paslaugos švietimui, demonstruojamos naujausios mokymo(si) priemonės ir technologijos, aptariami mokyklose realiai veikiantys pavyzdžiai bei sėkmės istorijos. Šių metų parodos tema „Mokomės drauge“.

Mūsų progimnazijos mokytojų komanda pristatė integruotų pamokų ciklą „Šiaudo magija“. Užsiėmimas prasidėjo teatrine improvizacija „Grūdo istorija“. Vėliau mokiniai susipažino su senosiomis šiaudinių sodų tradicijomis, pagrindiniais simboliais, reikšmėmis. Ieškojo sodų formos atitikmenų šiuolaikiniame pasaulyje. Atpažino plokštumines ir erdvines figūras, rado jų simetrijos ašį. Susipažino su šiaudų rišimo principais.
Užsiėmimo pabaigoje mokiniai surišo nuostabų sodą. Kūrybinėje laboratorijoje dalyvavo Kauno progimnazijos mokiniai. Pamokų ciklas parengtas remiantis STEAM mokymosi žingsniais. Mokytojų komanda: Daiva Tamkuvienė, Janina Stepušaitienė, Margarita Macijauskienė, Alma Kasparavičienė, Aušra Januškienė. Projekto koordinatorė progimnazijos direktorė Lina Logvinovienė.